Esam kartu! Разом всі ми!

Grupė KITAVA ir jungtinis Šiaulių miesto vaikų choras ragina pasaulį pabusti

Tiesiog  kažkas viduje sprogo. Ir net sunku suvokti – iš skausmo ar vilties. Jausmas, kad norisi garsiai rėkti. Ir rėkti taip stipriai, kad pasaulis pabustų ir tai liautųsi,“ – dalijasi dainos teksto ir muzikos autorė Rasa Stoškuvienė.

Tai, kas vyksta Ukrainoje, abejingų nepalieka. Apmaudu, skaudu, nesuvokiama. Šio skausmo ir sutrikimo fone gimė nauja grupės KITAVA daina – ESAM KARTU! / Разом всі ми!

Noras kažkuo padėti, išsiųsti nors mažą žinutę apie buvimą kartu su ukrainiečių tauta, nenumaldomas troškimas priversti pasaulį pabusti  – tai, kas bendram projektui sujungė net pusę tūkstančio Šiaulių miesto dainuojančių ikimokyklinio amžiaus vaikų ir  moksleivių. Tikrumas, nuoširdumas  ir didžiulė jėga  sklinda matant ir girdint muzikinę dainos visumą. Jau dainos vidury norisi skanduoti kartu: „Pasauli, pabusk!”

Jautriausia, be abejonės, tai, kad dainos įraše ir videoklipo filmavime dalyvavo 17-metė ukrainietė Arina Balaban, kartu su mama karo atblokšta iš Donbaso regiono.

Tikrai stebuklo vertas atsitiktinumas nutiko grupei ieškant, kas galėtų išversti dainos priedainį į ukrainiečių kalbą. Geranoriškų šiauliečių  dėka per pusdienį pavyko rasti Ariną, jos mamą Iriną  ir su jomis susitikti. „Laikas, praleistas kartu, ieškant tinkamiausių žodžių, padedančių skleisti  dainos žinutę ukrainiečių kalba,  buvo  jaukus ir lyg įmagnetintas buvimo  tarp skausmo ir vilties. Vertimas tikrai pavyko. Ir staigmena. Paprašę Arinos padainuoti, kaip jis skambėtų ukrainietiškai, visų nuostabai, išgirstame puikiai dainuojančią septyniolikmetę ukrainietę, kuri vis dar viliasi  brandos egzaminus šiemet laikyti  savo šalyje,“ – jautriomis akimirkomis dalijasi grupės KITAVA nariai.